Трекова система освітлення в інтер’єрі

2020-07-25 09:20:42

Трекова система освітлення в інтер’єрі

    На сьогоднішній день в оформленні інтер'єру будинків, які мають стелі різних ярусів викликало необхідність і нових систем освітлення.  До таких систем відносять трекові світильники, шинопровід,  рейкові світильники. Трекове освітлення є останнім поколінням методу внутрішнього освітлення, що відрізняється дуже високою практичністю при оформленні інтер'єру. Трекові системи освітлення стали невід'ємною частиною не тільки вітрин магазину, а й звичайних квартир і будинків. Адже це найдієвіший і легкий спосіб акцентувати увагу на певних предметах. Їх можна використовувати як для віталень, спалень, кухонь, так і для підсобних приміщень, таких як магазини, офіси чи торгові центри.

 

Системи трекового освітлення умовно ділять на 2 групи: однофазні і трифазні. 1-фазні треки – це системи, які живлять всю лінію освітлення від одного вимикача. 3-фазні трекові системи дозволяють розділити світильники на одному шинопроводі на дві незалежні лінії, які працюють від двох вимикачів. На одному шинопроводі можуть бути встановлені трекові світильники, що відрізняються не тільки за зовнішнім виглядом, формою і дизайном, але і за технічними характеристиками: потужністю, кольоровою температурою, типом відбивача та за іншими параметрами. Їх також можна поділити в залежності від встановлення: накладні, вбудовані та підвісні.

 

Ще одним із різновидів трекових систем є магнітні трекові системи. Магнітні трекові системи це новий, зручний і сучасний спосіб створення сценаріїв освітлення в житловому і громадському інтер'єрі. Завдяки універсальності елементів, магнітна трекова система може бути адаптована до будь-якого простору - це повністю відповідає концепції сучасного архітектурного освітлення. Світильники кріпляться до шинопроводу за допомогою надійної системи магнітів, а система розподілу напруги робить світильники абсолютно незалежними від джерела живлення при пересуванні.

 

Використання рейкової системи освітлення дозволяє індивідуально підібрати відповідну інтенсивність, колір і напрям освітлення для окремих зон приміщення і розташування джерел світла незалежно одне від одного. Завдяки цьому, в конкретній кімнаті можна виокремити найважливіші елементи, наприклад картину на стіні, історичну вазу на комоді і т. і. Залежно від вбудованої лампи, трекові світильники бувають люмінесцентні, галогенні, металево-галогенні і світлодіодні. Все більше власників трекової системи освітлення вибирають світлодіодні трекові світильники.

 

Основним фактором, заради чого встановлюється трекове освітлення - акцентне світло. Об'єкт під потоком світла виглядає яскравим і свіжим, привертає увагу. Тому головне завдання - вибрати трековий світильник, який допоможе досягти, поставленої цілі.

Багато хто навіть стали повністю замінювати все освітлення в будинку на трекові світильники – це дозволяє один раз вкластися і встановити зручну систему, щоб потім протягом багатьох років не турбуватися ні про проводці, ні про заміну лампочок в домашніх світильниках.