Точкове освітлення як різновид джерел світла

2020-07-25 09:17:00

Точкове освітлення як різновид джерел світла

В освітленні ,поряд з красивими, великими  люстрами, в сучасному ремонті застосовуються точкові світильники. Точкові прилади  були  придумані  для того щоб підсвітити конкретну річ чи місце. Однак, дизайнери знайшли йому більш широке застосування. За допомогою точкового світла тепер можна підсвічувати не тільки щось конкретне, а ще й виділяти цілі області простору. З часу своєї першої появи на ринку, точкові світильники пройшли чималий шлях, вдосконалюючись в різних напрямках. За ці роки виробникам вдалося добитися мінімального розміру виробів, знизити вагу, зберігши міцність конструкції, підвищити загальну енергоефективність роботи. В результаті точкові прилади не тільки виділилися в особливий клас світлотехнічних виробів, але й самі почали ділитися на досить великі групи. Сучасні виробники пропонують такі світильники в великому асортименті. Але серед споживачів все більшу популярність завойовують світлодіодні моделі.

 

Так точкові світильники можна поділити на декілька видів:

- Одним із різновидів точкового освітлення є вбудовані точкові світильники. Вбудовані світильники – це сучасна альтернатива традиційним джерелам освітлення. Корпус вбудованих освітлювальних приладів повністю або частково прихований під поверхнею стелі, стіни, підлоги або предмета меблів. Окремо необхідно зазначити, що вбудовані моделі можуть бути стаціонарними та поворотними. Якщо господар хоче міняти напрямок світла в залежності від бажання, він повинен зупинитися на приладах з поворотними механізмами. Вони мають рухому частину, що дозволяє крутитися навколо осі. Неповоротні моделі завжди направляють промінь в одну сторону.

- Найпопулярнішими є точкові накладні світильники. На відміну від врізних світильників їх корпус не ховається у конструкцію стелі, чи стіни, або меблів, вони є видимими і кріпляться шляхом накладання на стелю. Накладні точки легко монтуються, оскільки не потребують попередньої підготовки місця для кріплення. Точкові накладні світильники також можна поділити на поворотні та безповоротні. Застосування поворотних світильників дозволить вам відмовитися від таких надмірностей як торшери і бра. Точкове освітлення має широку лінійку моделей. Їх можна поділити на групи у залежності від матеріалу корпусу. (Пластик, кришталь, скло, та інші).

   

   Точкові прилади можна використовувати для підвісних стель. За допомогою точкового світла можна створювати візерунки на стелі і стінах. Тут його застосування практично безмежне. Точкове світло можна монтувати в стелю, меблі, підлогу. Перевагою точок є рівномірність освітлення кімнати при включенні всіх встановлених світильників. В точкових приладах можна використовувати різнобарвне  освітлення при установці відповідних лампочок. Таким чином точкові прилади не тільки виділилися в особливий клас світлотехнічних виробів, але й самі почали ділитися на досить великі групи. Підбираючи оптимальне поєднання світильників для вашого будинку  пам’ятайте, світло в інтер’єрі – це безмежне поле для ваших фантазій!