Освітлення в стилі Прованс: чарівний колорит французької провінції

2020-07-25 09:12:26

Освітлення в стилі Прованс: чарівний колорит французької провінції

Лаконічність і простота - два основних правила стилю Прованс. Ніжну, романтичну і дуже природну атмосферу Провансу підкреслюють відповідні освітлювальні прилади. Щоб створити гармонійну обстановку, важливий не тільки правильний вибір, але і грамотне розміщення джерел світла. Перш ніж приступати до вибору світильників, важливо розуміти основні принципи стилю:

-   Для створення світильників, стилізованих під Прованс, використовуються виключно натуральні матеріали, ніякого пластику, хромованих і дзеркальних поверхонь. Так як дерево є основним матеріалом в стилі французького села, дерев'яні елементи конструкції часто використовуються і в світильниках. Для оформлення плафонів активно використовується текстиль в світлих пастельних тонах. Ніяких яскравих кольорів! Найпоширенішими в таких світильниках відтінками вважаються світло бежевий, м'який жовтий і ніжний оливковий.

- Квіткові і рослинні мотиви займають особливе місце як в самому стилі, так і в стилізованих світильниках. Дрібні квіткові бутони, садові півонії і пагони плюща в інтер'єрі створюють особливу затишну домашню атмосферу, навіть якщо такі світильники використовуються в готельному номері або в кафе.Світильники же в стилі Прованс дозволяють додати в будинок легкості і простору, свободи, чистоти повітря. І все завдяки тому, що виготовлені вони з металу, дорогого дерева, порцеляни. Ці матеріали досить довговічні, не вимагають особливого догляду, при цьому вони досить привабливо виглядатимуть у вашому заміському будинку.

- Світильники, підібрані для одного приміщення, повинні добре поєднуватися між собою, мати загальні деталі або риси. Сучасний ринок пропонує безліч дизайнів, тому підібрати комплект не складе труднощів.

- За допомогою світла важливо створити в будинку особливу романтику і затишок. Пам'ятайте, що стиль Прованс прийшов до нас із Франції - країни закоханих і щасливих людей. Це настрій щастя і свята закоханості важливо передати в інтер'єрі. Квіткові мотиви, плавні переходи ліній, продумані вензелі - все це здатне передати внутрішню гармонію мешканців будинку.

- Конфігурації світильників, які використовуються для інтер'єру Прованс, традиційні: велика люстра в центрі кімнати, в ансамблі з нею настінні світильники або настільні лампи. У вітальні це може бути велика кована або масивна багаторівнева люстра з відкритими плафонами.

- Освітлення такого будинку має бути насиченим, але не інтенсивним. Переважно в інтер'єрі Прованс використовується розсіяне світло, яке ефективно відбивається в численних світлих поверхнях простору, адже для стилізованого під французьку провінційність інтер'єру характерне переважання вибілених відтінків.

 

Тут дуже важливо не перейти межу з Кантрі (більш енергійного і життєрадісного стилю), Бароко (більш помпезного і святкового), Класикою (більш аристократичною і консервативною). Варто пам'ятати, що освітлення в стилі Прованс - це домашнє тепло, що межує з холодним аскетизмом.