Інтер'єр освітлення ванної кімнати

2020-07-25 08:47:59

Інтер'єр освітлення ванної кімнати

Красивий інтер’єр і зручність користування ванною кімнатою – найголовніші аспекти, які мають бути втілені в життя при плануванні ремонту ванної кімнати. У більшості випадків у ванній кімнаті вікно відсутнє, а значить, природнє світло в приміщення не проникає. Тому правильний вибір освітлення у ванній дуже важливий, особливо якщо врахувати, що в цьому приміщенні завжди підвищена вологість. Пристельові світильники  у ванну - це найбільш поширений і популярний варіант, і головне - це зробити правильний вибір, щоб освітлювальні прилади не тільки створювали затишок, але й були повністю безпечними.

         

 Світильники в ванну мають відповідати декільком важливим вимогам, з яких як мінімум три повинні бути дотримані неодмінно:

 

  • Безпека: оптимальний варіант для ванної кімнати — світильники, які не бояться води. Крім цього, кожен з освітлювальних приладів має мати так званий IP (Index of Protection), або індекс захищеності, який виражається двома цифрами. Перша з них характеризує рівень захисту від пилу і твердих часток, що має шість ступенів. Друга відображає захищеність від вологи, яка налічує вісім градацій. Для ванної кімнати більш важливою є друга цифра. Вона не повинна бути менше 4.
  • Привабливий, естетичний дизайн: ванна кімната є місцем, де можна розслабитися, освіжитися, скинути з себе втому, і тому хочеться, щоб вона була затишною і красивою, чому в чималому ступені сприяє освітлення; Прийняття ванни — цілий ритуал. Для того, щоб ця процедура принесла справжнє задоволення, важливо створити атмосферу розслаблення. Це легко зробити за допомогою правильного освітлення. Зону можна виділити пучком спрямованого світла. Дуже ефектно виглядають бра з плафоном із кольорового скла.
  • Комфортне світло, не дратівливе для очей: не має природного освітлення, необхідно вибрати лампочки, які дають світло, наближене до денного. У таких лампочок, випромінювання має давати біле або блакитне світло, Колірна температура (в кельвінах): для ванної кімнати вибирайте приблизно 4000 кельвінів. Індекс передачі кольору не менше 90 для ванної кімнати, що дозволить вам точно визначити відтінки.

 

Дзеркало (як правило, над умивальником), шафки і, безпосередньо, сама ванна або душова кабіна — ось основні зони ванної кімнати. Дзеркало заслуговує пильної уваги. Ви проводите найбільше часу перед дзеркалом над раковиною, і вам потрібний правильний кут світла, щоб зробити все точно. Світло повинно бути досить яскравим, щоб висвітлювати ваше обличчя, але не травмувати очі. А найголовніше, його джерело має бути розташоване на правильній висоті, тобто на рівні особи. Якщо говорити про параметри і особливості таких освітлювальних приладів як світильники над дзеркалом у ванній, то це повинна бути така модель, яка не виступатиме над самим дзеркалом, буде рівномірно його підсвічувати уздовж всієї довжини.

 

На якому б із безлічі варіантів ви не зупинили свій вибір, пам'ятайте, що ванна кімната повинна бути яскраво освітленою, але не переобтяженою світловими приладами. Світильники слід розташовувати тільки там, де вони функціонально доречні.